19. 10. 2020

Fúzia architektonických kancelárií DELTA a Podsedensek

Wolfgang Kradischnig, Peter Podsedensek, Rudolf Stürlinger

Architektonickou scénou veje svieži vánok. Dve architektonické kancelárie v Rakúsku – Delta Ziviltechniker GmbH Vienna a Architekt Podsedensek ZT GmbH sa spojili do jednej spoločnosti. Začínajú tak písať spoločnú históriu ako nová spoločnosť Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH.

Obidve zakladajúce spoločnosti sa môžu pochváliť viac ako 40-ročnými skúsenosťami v odbore. „Vďaka nášmu rozsiahlemu a hlbokému know-how si hravo poradíme so všetkými fázami cyklu výstavby – od prvotnej myšlienky až po odovzdanie hotového diela. Naviac všetko poskytneme z jedného zdroja,“ dodáva Rudolf Stürzlinger, nový konateľ spoločnosti vo Viedni. Spojením síl dokážeme byť ešte kompetentnejšími partnermi pre stavebné projekty všetkých veľkostí – od rozvoja urbanistickej výstavby cez bytové a rezidenčné projekty a administratívne budovy, hotely a špeciálne budovy až po vysoko profesionálne farmaceutické a zdravotnícke zariadenia.

„Ako profesionálni projektanti a stavitelia už niekoľko rokov sledujeme postupujúcu zmenu. Izolované riešenia sa pomaly ale isto stávajú minulosťou a na ich miesto nastupuje holistický prístup založený na komplexných službách. Architektúra, projektový manažment a IT z jedného zdroja – to je stále častejšie predmetom dopytu klientov. A práve tento vývoj je niekedy impulzom na naviazanie partnerskej spolupráce v rámci odboru,“ hovorí Erik Štefanovič o spoločnej budúcnosti v podobe spoločnosti Delta Podsedensek Architekten ZT GmbH.

Na konci leta 2020 sa nová spoločnosť presťahovala do nových priestorov o rozlohe 1.700 m² nachádzajúcich  sa v treťom viedenskom obvode. Peter Podsedensek si je dobre vedomý toho, že aby spoločnosť mohla svojim klientom i naďalej ponúkať služby najvyššej kvality, je treba nebrániť sa zmenám. Je presvedčený, že cieľom tejto významnej fúzie dvoch skúsených expertov je naplnenie požiadaviek klientov a poskytnúť im komplexné služby. „Toto je prvý krok na našej ceste k úspešnej budúcnosti.“

Erik Štefanovič

Erik Štefanovič, konateľ DELTA Slovensko, ktorá je aktívnou súčasťou holdingu firiem DELTA, fúziu komentoval slovami: „Celok je vždy viac ako len súčet čiastkových častí. V tomto prípade cítim, že 1 plus 1 sú 3 aj keď je to úplne proti matematickým zákonom. A práve to je krédom novo vzniknutej spoločnosti Delta Podsedensek, z ktorého budú profitovať nielen naši zamestnanci, ale aj klienti. Touto fúziou naša spoločnosť narástla na 250 zamestnancov. 250 expertov, ktorí zdieľaním svojich viac ako štyridsaťročných skúseností rozšírili svoje portfólio znalostí a know-how veľmi významne najmä v oblasti architektúry, projekcie a výstavby farmaceutických a zdravotníckych zariadení.“

Viac informácií:  https://www.delta-pods.at/